Deprecated: noindex 5.7.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine wp_robots_noindex() kullanın. in /home/demkagay/public_html/wp-includes/functions.php on line 5213
Demka Gayrimenkul

İzmir’de Sonbahar’da Gezilecek Yerler Listesi

Romantizmin mevsimi olan sonbaharın çok daha güzel bir şekilde geçmesini isteyenler, çoğu zaman soluğu İzmir’de alıyor. İnsanların bir kısmı için İzmir denildiği zaman yalnızca yaz şehri olduğu bilinse de sonbaharda çok daha dingin bir havaya bürünerek ziyaretçilerine unutulmaz zamanlar sunmayı başarıyor.

Karagöl

İzmir Karagöl

Gideceği yerde İzmir ve muhteşem manzarasını görmek isteyen fakat şehir kalabalığından da uzakta olmak isteyenler için Karagöl tam anlamıyla onların istediklerini veriyor. Yamanlar Dağı’nın zirvesinde yer alan düzlükte bulunan Karagöl, her mevsim güzel olsa da özellikle sonbaharda gelen misafirlerine muhteşem bir manzara sunuyor. Gezinin yanı sıra gölün etrafında da yılın son pikniğinin yapılabilmesi adına piknik masaları da bulunuyor.

Şirince Köyü

İzmir Şirince Köyü

Beyaz badanalı evleri ve taş sokakları ile İzmir denildiği zaman akla gelen yerlerden biri de Şirince Köyü. Rumların ve Türklerin bir arada yaşadıkları dönemlerden kalan cumbalı evleri, köyün sembolü haline geldi. Güzel bir sonbahar tatili yapmak isteyenler, bölgeyi gezerken bir yandan da bölgeye özgü şarapların tadına bakabilirler.

Nebiler Şelalesi

İzmir’in saklı kalan cennet bölgelerinden biri olan Nebile Şelalesi, Dikili ilçesine bağlı Nebile Köyü sınırları içerisinde yer alıyor. Aynı zamanda Aşıklar Şelalesi olarak da adlandırılan şelalenin çevresinde yürüyüş yolları, irili ufaklı mağazalar ve asırlık çınar ağaçları yer alıyor. Özellikle de sonbaharda sararmış olan çınar ağaçları şelalenin çok daha muhteşem bir görüntüye ulaşmasını sağlıyor.

İzmir Kuş Cenneti

800 hektarlık bir alanın üzerine kurulu olan kuş cenneti sınırları içerisinde 205 adet farklı kuş türü bulunuyor. Aynı zamanda göç yollarının üzerinde yer almasından dolayı da her yıl kuş cennetini 5000’den fazla kuş türü ziyaret ediyor. Bölgede kuş gözlem kulelerinin yanı sıra gezi bisikletleri ile yolculuk edilebilecek alanlar yer alıyor. Sonbahar mevsiminin ayrıca göç mevsimi de olmasından dolayı burası ziyaret edildiği zaman oldukça farklı kuş türlerinin görülmesi de mümkün oluyor.

Kemeraltı Çarşısı

İzmir Kemeraltı Çarşısı

İzmir’e geldiği zaman burada alışveriş yapmak isteyen kişilerin uğramaları gereken adreslerin başında Kemeraltı Çarşısı yer alıyor. Yaz aylarında oldukça kalabalık olduğu için pek çok kişinin istediği gibi gezememekten şikayetçi olanlar, sonbaharda ise bu konudaki isteklerini keyifle yerine getirebiliyorlar.

Balçova Behzat Tepesi

Sonbahar’da İzmir gezisi yapmak isteyen ve bölgeyi çok daha farklı bir şekilde görmeyi hedefleyenlerin adresi, Balçova Behzat Tepesi oluyor. Tepeye çıkmak biraz zorlu olsa da çıkıldığı zaman karşılaşılacak manzara görenleri ciddi anlamda büyülemeyi de başaracaktır. Sonbaharın kendine has güzelliği ile İzmir’in muhteşemliği birleştiği zaman ortaya çıkan büyüleyici manzarayı görmek isteyenlerin adresi Balçova Behzat Tepesi oluyor.

Homeros Vadisi

Yapılan köklü değişimler sonrasında oldukça güzel bir görünüme ulaşmayı da başarmış olan Homeros Vadisi, 7 kilometrelik alana sahip ve vadinin içerisinde 18 adet yapay göl bulunuyor. Bu göllerin yanı sıra 75 bini aşan bitkiler sonbahar geldiği zaman oldukça etkileyici bir görünüme ulaşıyor. Özellikle de sonbaharda pek çok ziyaretçi İzmir’e geldiği zaman gezi planına Homeros Vadisi’ni mutlaka ekliyor.

Meryem Ana Kilisesi ve Yedi Uyuyanlar

İzmir Meryem Ana

Hem Müslümanlar hem de Hıristiyanlar için oldukça önemli bir yer olan Meryem Ana Kilisesi ve Yedi Uyuyanlar, yaz mevsiminde oldukça fazla insanın ziyaret ettiği bir yer oluyor. Çünkü binlerce Hıristiyan buraya gelerek hac vazifelerini yerine getiriyor. Girişinde Meryem Ana heykeli bulunan, kilise ziyareti sonrasında Yedi Uyuyanlar Mağarası’nın ziyaret edilebileceği bölgeyi tüm ayrıntıları ile gezmek isteyenler, bunun için sonbaharı tercih edebilirler.

Exit mobile version