fbpx

İZMİR’DE EV ALMAK İÇİN 5 HARİKA SEBEP

  • 12 ay önce
  • 1
izmir-saat-kulesi2

İzmir, Türkiye’nin en büyük üçüncü kenti ve Ege’nin incisi güzide bir ilimizdir. Gerek büyük bir şehir olması ve her türlü ihtiyaca ulaşımın rahat olması, gerekse şirin tatil beldeleri ve müthiş bir kıyı şeridi barındırması İzmir’de yaşamak hayalini daha çekici kılan detaylardır.

Bu yazımızda, İzmir satılık daire deniz manzaralı ve İzmir kiralık daire denize yakın gibi sözcüklerle sıkça aradığınız ve hayallerini kurduğunuz İzmir yaşamı ve İzmir evleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Keyifli okumalar dileriz.

1-İzmir Huzur Verir

4 milyonluk nüfusuyla her ne kadar metropol bir il olsa da İzmir, İstanbul’a göre daha sakin ve huzurludur. İl merkezi içinde yer alan Güzelbahçe, Balçova, Narlıdere ve Karşıyaka, Bayraklı, Çiğli gibi ilçeler kıyı şeridinde yer almaktadır ve İzmir satılık daire deniz manzaralı hayalinizi tam olarak karşılayacak birçok daire, yalı ve müstakil ev seçeneği mevcuttur. Sabah kahvenizi Körfez’e bakarak içtiğinizi ve sabah koşunuzu kıyı şeridinde yaptığınızı düşünün. İzmir’e kim hayır diyebilir ki!

Ayrıca, İzmir hayaliniz için bir ev almayı da beklemenize gerek yoktur. İzmir kiralık daire denize yakın ilanlarına bakarsanız hayalinize uygun birçok ev daha bulabilirsiniz.

2-İzmir İnsanı Sıcaktır

Ev alma komşu al, demişler. Eğer İzmir’e taşınacaksanız sadece ev almayacaksınız, aynı zamanda iyi komşularınız da olacak. Gerek ikliminden gerekse gelenek ve göreneklerini iyi muhafaza edip yozlaşmadığından İzmir’de insanlar samimi, yardımsever ve sıcakkanlıdır. Şehre çok rahat adapte olabilirsiniz.

3-Gelişmekte Olan Bir Şehirdir

Yatırım amaçlı ev bakanlar için de diyeceklerimiz var. İzmir, gelişmekte olan bir şehirdir. Emlak piyasası her geçen gün büyümekte ve yeni yatırımcılar İzmir’i tercih etmektedir. Eğer bunu görmek isterseniz İzmir satılık daire deniz manzaralı ilanlarımıza bakabilirsiniz.

Yeni projelerle şehrin de çehresi değişmeye başlamıştır ve çok yakın zamanda büyük yatırımların şehre akıtılması öngörülmektedir.

4-İzmir’e Tatil İçin Gitmeyin, İzmir’de Yaşayın!

Birçoğumuz yaz tatilimizi geçirmek için Ege veya Akdeniz kıyılarını tercih eder ve keyifli bir yaz tatili geçirmek isteriz. İzmir’de yaşamak, size her an tatilde hissettirecektir. İnsanların binlerce lira ödeyerek yaptığı ve kısıtlı imkanları olan tatiller yerine, sadece evinizden çıkarak dakikalar içerisinde Çeşme, Urla, Alaçatı, Karaburun, Seferihisar, Dikili, Foça gibi tatil yörelerine gidebilirsiniz. İzmir’de yaşamak sizi ayrıcalıklı hissettirecektir.

5-İzmir Hoşgörü ve Özgürlükler Şehridir

Metnin başında İzmir için geleneklerini muhafaza etmiş bir şehirdir demiştik ama bu olumsuz anlamda değildir. İzmir, iyi ve güzeli muhafaza etmiştir, komşuluk kültürünü hakkıyla yaşatmaktadır; ancak hiçbir komşunuz sizin hayatınıza karışmaya çalışmaz.

Genel Türkiye ikliminin aksine İzmir, bir Avrupa şehri gibidir. İnsanlar sizi yadırgamaz, yargılamaz ve hiçbir tercihiniz için sizi dışlamaz.

İzmir insanı, saygılı ve anlayışlıdır. İhtiyacınız anında sizlere yardımcı olmaktan asla çekinmez.

Bu da ilginizi çekebilir: https://demkagayrimenkul.com/izmirde-yazlik-bulma-rehberi/

Sonuç

İzmir’de yaşamak fikri hepimizin hayallerini süslüyor. Çoğumuz internette İzmir, İzmir satılık daire deniz manzaralı, İzmir kiralık daire denize yakın gibi ilanlar araştırıyoruz. Bu konuda yalnız değilsiniz. Doğru portföy ve doğru yönlendirmeyle siz de İzmir’de ev sahibi olabilirsiniz.

Hem yaşamak için hem de yatırım için en doğru adres olan Ege’nin İncisi İzmir, aynı zamanda bir fuarlar ve kongreler şehridir. Gerek Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan İzmir Limanı gerekse aldığı büyük yatırımlarla günbegün gelişen İzmir, bölge ekonomisinin lokomotifi olması yanında Türkiye ekonomisi için de İstanbul’dan sonra başat rolde oynamaktadır.

Sizler de vakit kaybetmeyin ve bir an önce İzmir’le tanışın!

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak