fbpx

Loft Daire Nedir?

  • 2 sene önce
  • 1
Loftdaire

Adını sıklıkla gayrimenkul danışmanlarından duyduğumuz ev tiplerinden biri olan loft daireler, son yıllarda estetik ve mimari yapısı yanı sıra uygun fiyatları ile de alıcıların dikkatini üzerinde toplamaktadır. Doğal olarak,  bir loft dairenin ne olduğu ve nasıl dekore edilebildiği gibi sorular da loft evlerin popülerliği ile birlikte daha çok konuşulur hale gelmektedir. Bu yazımız arayıcılığıyla hedefimiz bu soruları cevaplamak ile birlikte bir loft ev hakkında bilmeniz gereken her şeyi size aktarmak olacaktır.

Loft Ev

Öncelikle, bir loft ev nedir? Loft ev, endüstriyel amaçlar altında inşa edilmiş bir binada yer alan, çoğunlukla detaylı ve özenli bir mimari yapıya sahip dairelere verilen genel isimdir. Loft dairelerin karakteristik özellikleri açık, ferah ve geniş bir alana sahip olmalarıdır. Genellikle yüksek tavanlı, büyük pencereli, kalın duvarları ve zemini olan bir daire türüdür. Loft dairelerde odalar, alışık olduğumuz apartman odaları gibi ayrılmaz, odaların arasında duvarlar olmaz ya da duvarlar iki odayı tamamen ayıracak kadar geniş değildir. Loft ev tipi, ülkemizde çoğunlukla çatı katında bulunmasına rağmen herhangi bir binanın son katı, tavan arası veya bodrum katı olabilir. Ülkemizde şehir içinde bulunması daha mümkün olan bu daireler, yurtdışında köyler ve şehirden uzak kısımlarda daha fazla kullanılır.

Buna da göz atın: https://demkagayrimenkul.com/izmirde-villada-yasamak-mi-apartmanda-yasamak-mi/

Loft Daire Nasıl Dekor Edilir?

Loft Daire Nasıl Dekor Edilir?

Bir loft daire, geleneksel apartman dairelerine göre çok daha geniş bir alana sahip olduğu için dekore etmek gözünüzü korkutabilir. Fakat merak etmeyin, dairenizi dekore ederken yapmanız gerekenleri adım adım tarif edeceğiz.

Bir loft ev dekore ederken öncelikli olarak yapmanız gereken bu büyük alandaki odaları belirlemek olacaktır. Loft dairenizde hangi alanı ne için kullanacağınızı belirleyin ve sınırlarınızı çizin. Daha sonra belirlediğiniz bölgelerdeki ışıklandırmayı seçin. Yemek yediğiniz ve uyuduğunuz alanlarda zemine daha yakın olan ışıklandırmaları kullanabilirsiniz, daha çok kullandığınız ve misafirlerinizi ağırladığınız bölgelerde tavana daha yakın olan ışıklandırmaları tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınızı satın alırken her şeyi iyi ölçtüğünüzden emin olun. Loft evinizin sınırları normal bir apartmana göre daha belirsiz olduğundan hata yapmanız daha mümkündür. Bu yüzden oluşturduğunuz odacıklara sığacak mobilyalar aldığınıza emin olun.

Loft Kiralık Daire Nerelerde Bulabilirim?

Loft Kiralık Daire Nerelerde Bulabilirim?

İzmir’de kiralık Loft daire arıyorsanız, bulmanıza yardımcı olalım. Aşağıda sıraladığımız tüm semtlerde kiralık loft daire bulmak mümkündür:

  • Bayraklı
  • Bornova
  • Çeşme
  • Çiğli
  • Foça
  • Güzelbahçe
  • Konak
  • Narlıdere

Hem nezih hem de loft daire yapısına uyum sağlayan çevresiyle hayalini kurduğunuz ev bu semtlerde sizi bekliyor olabilir.

İlginizi çekebilir: https://demkagayrimenkul.com/ev-satin-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz/

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak