fbpx

Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • 2 sene önce
 • 1
DemkaBlogGörseli

Yıllarca yapılan birikimlerinizle ev almaya karar verdiğinizde, doğru bir sonuca ulaşmanız için dikkat etmeniz gereken konuların olduğunu unutmamalısınız. İzmir satılık ev incelmelerini yaparken, buna göre yapabilir, yatırımınızı doğru şekilde değerlendirebilirsiniz. Ev alırken farklı amaçlar söz konusudur. Bunlardan ilki oturum yani kendiniz için ev almak, diğeri ise yatırım amacı ile ev almaktır. Her ikisi içinde dikkat etmeniz gereken konular olduğu unutulmamalıdır.

Konutu Yatırım Amaçlı Mı Alacaksınız?

Yatırım amacı ile konut almak istediğinizde, iyi bir emlak danışmanından destek alınması gerekmektedir. Bu şekilde sizin göremeyeceğiniz, fark edemeyeceğiniz konuları en iyi şekilde analiz ederek, sizlere sunacak bir uzmanla, getirisi yüksek bir yatırım yapma şansınız oluşacaktır. Demka Gayrimenkul, uzman ekibiyle sizlere yatırım seçeneklerini sunacak, bütçeniz doğrultusunda en uygun ve getiri oranı yüksek olan alanlar hakkında bilgi verebilecek yapıdadır. Yatırım amaçlı gayrimenkul alırken, imar projeleri, yol, ulaşım, eğitim olanakları, hastane ve sosyal alanlar dikkatli şekilde incelenmeli, yani yapılanan ama gelecek vaat eden alanlar üzerinde durulmalıdır. Bu alanda uzmanlığını kanıtlamış olan firmamız, sizler için en doğru ve kesin çözümleri sunmayı her zaman için ön planda tutmaktadır.

Konutu Kendiniz İçin Mi Alacaksınız?

Ev alırken iki seçeneğinizin olduğundan bahsetmiştik. Ev almanın bir diğer nedeni ise oturum içindir. İzmir satılık ev seçeneklerine bakarken, kendiniz için bir ev istiyorsanız, değerlendirmenin ona göre yapılması, sağlıklı sonuçlar sağlar. Değerlendirme aşamasında, eğitim olanakları, ulaşım olanakları, alışveriş alanları, sosyal alanlar, parklar, sağlık merkezleri, toplu taşıma olanakları gibi birçok faktör değerlendirilmeye alınmak zorundadır.

Bu nedenle bizlere yaptığınız başvuru esnasında, çocuğunuz varsa eğitim alacağı ya da almasını istediğiniz okullar hakkında bilgi verebilirsiniz. Çalışıyorsanız, aracınızla mı yoksa toplu ulaşım ya da servisle mi işe gittiğiniz açıklayabilirsiniz. Emekli iseniz, sosyal olanakların kullanımı, hastane gibi tercihlerinizi belirtmeniz gerekir. Her aile, her konutta ve alanda oturamaz. Bu nedenle belirlenecek ihtiyaçlara göre konut seçimi yapılması daha iyi sonuçları sizlere sunacaktır.

Ev İçindeki Masrafları Unutmayın

Alacağınız evin durumu, konum ve olanakları kadar önemlidir. Uygun ev alıyorum diye, köhne, hasarlı ve tadilat masrafları çıkaracak eski bir ev almak makul olmayacaktır. Demka Gayrimenkul olarak bazen eski evleri, uygun fiyatlarla almanızı öneririz. Yapacağınız onarımlar ile yenisinden çok daha ucuza mal edebileceğiniz bu konutlar, kendi zevk, beğeni ve ihtiyaçlarınıza göre düzenlenebilir. Bu nedenle evin teknik olarak incelenmesi önemlidir. Doğru eve, doğru fiyat teklif etmek bizim en önemli özelliğimizdir.

Isı Yalıtımı Var Mı Öğrenin

Isınma bir evin önemli gereksinimlerinden biridir. Kuzey ve batı cepheler bu anlamda diğer cephelere göre dezavantaj olabilir. İzmir satılık ev seçeneklerinde genelde eski yapıları görebilirsiniz. Bu anlamda İzmir’in iklim koşulları da dikkate alınarak, ısınma sorunu olmayan, ısınma maliyetlerinin düşük olacağı, yalıtımı yapılmış, kapı ve pençeleri izole edilmiş binaları tercih etmelisiniz. Ucuz diye alacağınız bir evde, kışın yüksek ısınma maliyetleri ile karşılaşmanız, sizin için hoş bir durum olmayacaktır.

Tapu İşlemleri Ve İskan Konusuna Dikkat Edin

Bireysel olarak ev alım işlemlerine girişiyorsanız, kesinlikle dikkatli olmalı, bir bilene danışarak işlem yapabilirsiniz. Satışta olan bir evin imar ya da iskan sorunları olabilir. Bunları tapuda bile fark edemeyebilir, olduğu gibi alabilirsiniz. İlerleyen aşamalarda, imar sorunları, cezalar iskan sıkıntısı gibi kamusal sorunları yaşamamak adına Demka gayrimenkul danışmanlığından yararlanabilirsiniz. Sizin için en doğru konutu, yasal olarak en detaylı şekilde inceleyecek olan firmamız, alım aşamasında da size yön gösterici olacaktır. Bu nedenle bireysel alım yapmak yerine, en azından bulduğunuz evin uygunluğunu bize danışarak öğrenebilir, alım işlemlerini sonrasında gerçekleştirebilirsiniz.

Demka Gayrimenkul Sizin İçin Her Şeyi Düşünür

Danışanlarımızın ne istediği, nasıl beklentileri olduğu, bütçeleri konusunda tam olarak bilgi sahibiyiz. Bu şekilde İzmir satılık ev ve daha fazla seçenek konusunda onlara harika çözümler sunabiliyoruz. Bir emlak danışmanının en önemli özelliği, müşterisinin ne istediğini bilmek ve onun iyiliği için her olasılığı görerek hareket etmektir. Firmamız yapısal olarak bunu en iyi şekilde karşılarken, en yenisinden en eskisine kadar tüm danışanlarımız ile özel bir ilişkimiz vardır. Demka gayrimenkul her zaman sizin çıkarlarınızı, rahatınızı ve sorunsuz işlem yapabilmenizi sağlayacak durumları sizden önce düşünerek işlem yapmaktadır. Güvenli bir gayrimenkul danışmanlık hizmeti için her zaman bizleri tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: https://demkagayrimenkul.com/izmirden-ev-almanin-tam-zamani/

Tartışmaya Katıl

0 thoughts on “Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?”

 • Esra

  Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler!

  Reply
 • Esmanur Yıldırım

  Gayrimenkul için araştırma yapılıp okunması gereken bir yazı 👍🏻

  Reply
 • Sevgi

  Çok bilgilendirici bir yazı olmuş,
  Teşekkürler

  Reply

Compare listings

Karşılaştırmak