fbpx

Yatırımcıların Yüzünü Güldüren Şehir İzmir

  • 3 sene önce
  • 1
İzmir Blog Yazısı

Yatırımcıların yüzünü güldüren şehir İzmir, son dönemin gözde bölgelerinden olmayı başardı. Ucuz, rahat, ulaşım sorunları az, deniz kenarında ve sosyal olanaklarla donatılı olması nedeni ile İzmir yerli ve yabancı yatırımcının gözünü çevirdiği bir bölge… Genişlemesi hem yapısal hem de sanayi olarak ilerlemeler kaydeden şehir, farklı nedenlerle konut alımı yapmak isteyenlerin de ilgi göstermesine neden olmakta. Özellikle son dönemde taleplerin arttığı İzmir satılık villa ve İzmir kiralık villa seçenekleri, kişilerin özel mülke yönelmelerinden kaynaklanmaktadır. İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde bu olanakların çokça olmaması ve yüksek maliyetlerin oluşmasından dolayı, İzmir satılık arsa ve villa talebi İzmir bölgesi için daha aktif şekilde gerçekleşebilmektedir.

İzmir’de Yatırım Yapanların Yüzü Gülüyor

İzmir’de yatırım yapanların yüzü gülüyor çünkü İzmir gelişimine hız veren, yatırımcıların aktif olarak projeleri takip ederek, alımlar yapmaya çalıştığı gözde bir şehir. Yeni açılan İstanbul – İzmir otoyolunun aradaki mesafeyi 3,5 saat gibi kısa bir süreye indirmesi de bu yatırımların artmasına neden oldu. Neredeyse uçak ile aynı süreye denk gelen bu süre ile İstanbul’dan kaçarak, İzmir’e yerleşmek isteyenlere de kolaylık sağlandı. Bu dönemsel gelişim ile İzmir satılık arsa fiyatları artış göstermeye başlarken, yeni yerleşim yerleri de devre alınmaya başladı. Bornova, Seyrek ve Ulukent gibi farklı bölgelerde gelişen projeler, üniversitelerin yaygınlaşması ve kampüslerini bu bölgede yapılandırması da bu alanlarda İzmir kiralık villa ve daire fiyatlarının yükselme trendine girmesine sebep oldu.

Neden İzmir’de yatırım yapılmalı? Hangi etmenler konut fiyatlarına etki ediyor, gelin birlikte inceleyelim;

  • Öncelikle İzmir Türkiye’nin 3 büyük kentinden biridir.
  • Sanayi ve lojistik olarak elverişli bir alanda olduğu için sürekli olarak yatırımlar yapılan, bu nedenle de göç alan, nüfusu sürekli artan bir şehirdir.
  • Deniz kenarında olması hem şehirde yaşayanlar için hem de liman ile deniz aşırı ticaret yapanlar için avantajlar sunar.
  • İstanbul – İzmir otoyoluna yapılan Osmangazi Köprüsü iki büyük şehir arasındaki ulaşımı ciddi anlamda kısaltmıştır. 3,5 saate düşen ulaşım süresi, iki şehirde yaşayan insanların kolaylık sağlayarak, farklı planları devreye sokmasına sebep olmuştur.
  • Tarım, sanayi, hayvancılık için uygun olan şehir, diğer büyükşehirlere oranla daha ucuz, yaşam standardı daha yüksek, sosyal olanakları daha geniştir.
  • Yeni yapılan üniversiteler eğitime katkı sağlarken, kampüslere yakın bölgelerin imarı hız kazanarak, yeni yerleşim alanlarını açılmasına neden olmuştur.
  • Alınan yüksek göç, üniversite olanakları gibi sebeplerle nüfus artışı yaşanarak, konutta ciddi talep doğurmuştur. Hem İzmir satılık villa hem de İzmir kiralık villa gibi alanlara yüksek talep bulunmaktadır.

Türkiye’de Son 5 Yılda Ev Fiyatları Oranları Artışta

Türkiye’de son 5 yılda ev fiyatları oranları artışta çünkü pandemi sürecinde dahi ciddi düşüşler yapmadan, toparlayan bu fiyatlar 2014 – 2015 yılına kıyasla ciddi bir artış gösterdi. Son beş yıllık verilerin incelenmesi sonucunda ülke genelinde konut metre kare fiyatları %82,5 olarak artış gösterdi. Bu artış farklı illerde farklı oranlarda gözlemlenirken göç alan, büyükşehirlerde oranın bu ortalamanın üzerindedir. Bu artış İzmir satılık villa fiyatlarında da beklentilerin üzerinde bir artışın doğmasına neden oldu. Elbette burada insanların müstakil evlere olan talebi, yerli ve yabancı yatırımcıların İzmir’in farklı bölgelerinde gerçekleşen projelere olan ilgisi önemli bir rol almış durumdadır.

İzmir satılık arsa ve villa satış fiyatları ile kiralık konut fiyatlarında da ciddi artışlar söz konusu. TÜFE verileri baz alınarak oluşturulan kira artış oranlarında ise %40 civarında bir yükseliş yaşanmaktadır.

İzmir Satılık Daire Alarak Sizin De Yüzünüz Gülsün

İzmir satılık daire alarak sizin de yüzünüz gülsün, yatırımlarınız değer kazansın. Doyuma ulaşan büyükşehirlerin aksine İzmir, yeni yatırımlar için inanılmaz fırsatlarla dolu. Ulaşım sorunlarının giderilmesi, şehrin yapısal olarak elverişli olması, sanayi ve liman şehri olması, deniz kullanımının yaygın oluşu gibi etmenler İzmir satılık villa ve İzmir kiralık villa gibi değerlerinin yükselişine neden olmaktadır. Geçtiğimi yıllardan bu yana yükseliş trendi gösteren İzmir kiralık villa fiyatları, aktif bir şekilde karşımıza gelmekte. Bu özel yatırım öngörüsü, ilerleyen dönemde henüz daha keşfedilmemiş bu durumun, daha fazla getiriye sahip olacağı yönündedir. Şu dönemde yapılan bir villa ya da konut yatırımı, İzmir’i seçenler için oldukça yüksek karlılık sağlayabilir.

İzmir Satılık Daire Fırsatlarını Bizimle Değerlendirin

İzmir satılık villa ve İzmir satılık arsa fırsatlarını bizimle değerlendirebilir, yatırımlarınızı yüksek karlılık alanlarına dönüştürebilirsiniz. İzmir bölgesinde uzmanlığı olan firmamız sayesinde oldukça etkin ve kesin yatırım fırsatları elde edebilirsiniz. Doğru bir bölgede yapılacak olan yatırımlar, birkaç sene gibi kısa sürede misli ile artış elde etmenize neden olacaktır. İzmir satılık arsa fiyatları şu an için bazı bölgelerde tam olgunlaşmamış ve ederini bulmamış durumdadır. Bu aşamada, bölgelerin yapı imar planları dikkate alınarak, doğru analizlerle alınacak bir arsa, ilerleyen dönemde danışanlarımıza inanılmaz yüksek karlılık sağlayacaktır.

Bu tarz öngörülerimizi değerlendirerek, İzmir satılık arsa yatırımı yapan birçok danışanımız şu an elde ettikleri karlara inanamaz durumdalar. Burada önemli olan konu, yatırım yapılacak bölge ve alanın göreceli olarak uzmanlarımızca değerlendirilmesidir. Bu şekilde en doğru alanlarda, nokta atışı yatırım fikirleri sağlıklı şekilde danışanlarımıza verilmektedir.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak